My się nie szczepimy, inni - i owszem

Autor: TVN24.pl/Rynek Zdrowia • • 03 listopada 2009 15:10

W Polsce szczepionek przeciwko nowej grypie nie ma. Tymczasem na całym świecie trwają w najlepsze programy szczepień.

W Niemczech szczepienia rozpoczęły się 26 października. W pierwszym rzędzie poddawani im są pracownicy ochrony zdrowia i policjanci, a także osoby przewlekle chore.

Program szczepień trwa też we Francji, Belgii i Szwecji. Od poniedziałku szczepią się Turcy, głównie pracownicy ochrony zdrowia i pielgrzymi planujący wędrówkę do Mekki.

W niektórych stanach USA szczepienia trwają od początku października. Program szczepień opracowany i opłacany przez Waszyngton obejmuje m.in. użycie aerozolu do nosa, który uodparnia na wirus nowej grypy. W Kanadzie zainteresowanie szczepionkami przerosło oczekiwania tamtejszych władz. Do szczepień ustawiają się ogromne kolejki.

Od 27 października szczepią się Południowi Koreańczycy. Największy program szczepień przewiduje jednak Pekin. Do końca roku ma tam dostać szczepionkę 65 milionów ludzi. Izrael w ciągu 6 miesięcy chce zaszczepić 2,3 mln obywateli, co stanowi prawie 1/3 ludności. Już w tym miesiącu specyfik dostanie 350 tysięcy ludzi najbardziej narażonych na świńską grypę.

Za kilka dni szczepienia zaczną się w Rosji.

Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na nową grypę zmarło na całym świecie 5,7 tys. osób.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum