Moskwa: polskie dzieci na olimpiadzie onkologicznej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 czerwca 2010 09:11

21 polskich dzieci z chorobą nowotworową weźmie udział w Międzynarodowych Igrzyskach Zwycięzców.

Poinformowała o tym Fundacja Iskierka, której podopieczni wyjadą na onkologiczną olimpiadę. To pierwsze takie wydarzenie poza granicami Polski. Dotychczasowe dwie międzynarodowe olimpiady, współorganizowane przez Fundację Orimari, miały miejsce w Warszawie w latach 2007 i 2008. Uczestniczyły w nich ekipy m.in. z Rosji.

Dzieci i ich opiekunowie zafascynowani klimatem imprezy postanowili zorganizować podobną w swoim kraju. Podjęła się tego rosyjska Fundacja Podaruj życie (Podari Żizn).

Na stadionie Locomotive w Moskwie dzieci w wieku od 7 do 16 lat będą rywalizować w takich dyscyplinach sportowych, jak lekkoatletyka, piłka nożna, tenis stołowy, szachy, pływanie i strzelanie. Przygotowano także wiele dodatkowych atrakcji: koncerty rosyjskich gwiazd, wizytę w cyrku Akwamarin, wycieczkę objazdową po Moskwie oraz imprezę integracyjną dla uczestników z Rosji, Ukrainy, Polski, Węgier, Łotwy, Rumuni i Armenii.

Polskę będzie reprezentowała grupa 21 chorych podopiecznych Fundacji Iskierka. Każde dziecko uzyskało zgodę lekarza prowadzącego na wyjazd, każdemu będzie towarzyszyć jeden rodzic, a całej grupie - lekarz, rehabilitant oraz dwóch opiekunów z ramienia Fundacji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum