Mońki: szpital powiatowy specjalizuje się w leczeniu bólu

Autor: TVP Białystok/PM/Rynek Zdrowia • • 07 marca 2011 14:45

SP ZOZ w Mońkach od ponad roku wykonuje zabiegi usuwania bólu przy pomocy termolezji. Szpital w Mońkach, to jedyna placówka w województwie podlaskim, gdzie do zwalczania bólu stosuje się termolezję.

Mońki: szpital powiatowy specjalizuje się w leczeniu bólu

Pomysł zakupu aparatu do termolezji i rozpoczęcia przy jego pomocy terapii bólu wyszedł od lekarzy. Dyrekcja szpitala przychyliła się do lekarskich sugestii dotyczącej polityki zakupowej. Specjalny aparat jest użytkowany w szpitalu od ubiegłego roku.

‒ Wąskim gardłem jest brak lekarzy wyspecjalizowanych w tej metodzie zwalczania bólu. My mamy dwóch lekarzy, którzy posiadają niezbędne umiejętności ‒ tłumaczy portalowi rynekzdrowia.pl zastępca dyrektora ds. finansowo-administracyjnych szpitala w Mońkach, Jarosław Pokoleńczuk. 

Jak informuje TVP Białystok, szpital w Mońkach to jedyna placówka w całym województwie podlaskim, gdzie do zwalczania bólu stosuje się termolezję. W związku z dużym zainteresowaniem ze strony pacjentów, kierownictwo placówki zastanawia się, czy nie wyspecjalizować placówki w leczeniu bólu. 

‒ Wiążemy z tym duże nadzieje ‒ mówi dyrektor Pokoleńczuk. 

Metoda zwalczania bólu przewlekłego jaką jest termolezja polega na miejscowym niszczeniu struktur nerwowych przy pomocy prądu o częstotliwości fal radiowych. Po pewnym czasie uszkodzone termolezją nerwy się odtwarzają i czucie powraca, więc zabieg wymaga powtórzenia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum