Mokre prześcieradła zamiast klimatyzacji na oddziale psychiatrycznym

Autor: TVN Warszawa/Rynek Zdrowia • • 14 sierpnia 2015 19:53

W Instytucie Psychiatrii i Neurologii przy ul Sobieskiego w Warszawie zamontowano nowe okna. Niestety, nie mają niezbędnych w takim miejscu krat, więc... nie można ich otwierać.

Mokre prześcieradła zamiast klimatyzacji na oddziale psychiatrycznym

Mogą być najwyżej uchylone, a pacjentów przed upałami chronią szmaty i mokre prześcieradła.

Lekarze alarmują, że elewacja została odmalowana i odnowiona, okna wymienione i ocieplone, ale dla pacjentów z tego remontu nie wynika nic. Okna nie są przystosowane do potrzeb oddziałów psychiatrycznych. Nie można ich otworzyć, bo nie mają zabezpieczeń. Nie ma krat, więc nie można otworzyć okien. W pomieszczeniach jest 36 stopni.

Lekarze imają się różnych sposobów na walkę z gorącem. Wieszają mokre prześcieradła, zasłony i szmaty. Okna są na gwarancji, więc nie można w nich zamontować nawet żaluzji. Górne piętra dodatkowo nagrzewają się od dachu, klimatyzacji nie ma.

W dodatku, pacjenci oddziałów psychiatrycznych znoszą upały gorzej, niż inni. Jest duszno i gorąco. Powietrze "stoi". A pacjenci są bardzo wrażliwi na bodźce z otoczenia, na zmiany temperatury. To wszystko wpływa na pogorszenie ich stanu psychicznego i somatycznego.

Więcej: www.tvnwarszawa.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum