Mobilizacja mężczyzn do wykonania badań profilaktycznych

Autor: LJ/ Rynek Zdrowia • • 03 lutego 2009 16:22

W Bydgoszczy odbyło się kolejne spotkanie w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla pacjentów z rakiem prostaty i ich bliskich

W ubiegłym miesiącu program zainaugurowało spotkanie w Rzeszowie. Do czerwca tego roku odbędą się jeszcze spotkania m.in. w Warszawie, Łódzi, Gdańsku, Zielonej Górze, Szczecinie, Kielcach.

Patronaty nad spotkaniami objęli marszałkowie województw i prezydenci miast.

– W tym roku formuła programu polega na spotkaniach z liderami opinii w regionie – wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Anna Tchorzewska, organizator akcji. - Na spotkania zapraszamy szefów ośrodków kulturalnych w danym regionie, przedstawicieli oświaty, instytucji publicznych, organizacji rządowych i pozarządowych oraz środowiska medycznego. Dzięki liderom opinii jesteśmy w stanie szerzej dotrzeć do osób z ich środowiska i zmobilizować mężczyzn do wykonania badań profilaktycznych, które pomogą wykryć raka gruczołu krokowego.

Kampania skierowana jest głównie do mężczyzn po 45. roku życia oraz ich bliskich, by wiedzieli w jaki sposób wspierać i pomagać chorym na nowotwór. Organizatorami programu „Rak to nie wyrok“ są: Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator“ im. prof. Tadeusza Koszarawskiego i Fundacja „Wygrajmy zdrowie“ im. prof. Grzegorza Madeja.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum