Mława: SOR wznawia pracę po przerwie spowodowanej podejrzeniem koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2020 16:27

W SPZOZ w Mławie (Mazowieckie) SOR wznowił pracę w czwartek po południu. Jego funkcjonowanie wstrzymano we wtorek, gdy trafił tam pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Ostatecznie wyniki jego badań oraz innych osób, które w tym czasie przebywały w oddziale, okazały się ujemne.

To już druga sytuacja zamknięcia SOR w ostatnich dniach Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jak poinformował dyrektor mławskiego szpitala SPZOZ Waldemar Rybak, tamtejszy SOR wznawia pracę w obostrzonym rygorze sanitarnym. Dyrektor podkreślił, że decyzja o czasowym zamknięciu oddziału "podyktowana była przede wszystkim troską o zdrowie i życie, zarówno pacjentów, jak i personelu placówki".

Informację o ujemnych wynikach badań w kierunku koronawirusa u pacjentów SOR mławskiego szpitala potwierdziła w czwartek tamtejsza Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Podobna sytuacja, związana z czasowym zamknięciem SOR mławskiego szpitala miała miejsce w ubiegłym tygodniu - wówczas również czasowo zamknięto oddział po tym, jak w nocy z 19 na 20 marca zgłosił się tam pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Także wtedy kwarantanną objęto inne osoby, które w tym czasie przebywały na SOR. Było to łącznie trzech pacjentów i kilka osób z personelu. Pacjent, u którego podejrzewano zakażenie koronawirusem, trafił do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie - jego badania dały ostatecznie wynik ujemny, a mławski SOR po przerwie wznowił pracę.

W obu przypadkach opiekę pacjentom zgłaszającym się tam w tym czasie w nagłych sytuacjach zapewniała poradnia nocnej pomocy lekarskiej.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum