Ministerstwo Zdrowia: jesteśmy gotowi do podania informacji o nowej grypie

Autor: PAP, AK/Rynek Zdrowia • • 08 maja 2009 12:46

Główny Inspektor Sanitarny Andrzej Wojtyła przybył w czwartek (7 maja) do Sejmu ze swoim zespołem i był gotowy do udzielenia posłom z komisji zdrowia informacji na temat sytuacji i działań podejmowanych w związku z zagrożeniem grypą wywoływaną przez wirusa A/H1N1 - oświadczył w rozmowie z PAP rzecznik resortu zdrowia Jakub Gołąb odpowiadając na zarzuty Lewicy, jakoby rząd nie był przygotowany do podania informacji.

- Pomimo tego, że posiedzenie komisji zdrowia nie miało być poświęcone grypie A, był gotowy raport i wyczerpująca informacja. Główny Inspektor Sanitarny był przygotowany na pytania od posłów. Posiedzenie zostało odwołane decyzją przewodniczącego komisji Bolesława Piechy (PiS) - podkreślił Gołąb.

- Mówienie o tym, że Ministerstwo Zdrowia nie chce ujawniać liczby leków, czy szczepionek jest niepoważne - zgodnie z ustawą są to informacje niejawne - dodał rzecznik.

Lewica chciała, by rząd przedstawił informację o wszystkich dotychczasowych działaniach mających na celu zapobieżenie rozprzestrzenianiu się wirusa. „Opinia publiczna oczekuje od rządu RP pełnej i rzetelnej informacji o stanie przygotowań Polski do możliwej pandemii wirusa grypy A/N1H1” - napisano we wniosku o informację.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum