Ministerstwo Zdrowia: Papierosy pożerają Cię żywcem, rzuć palenie

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 18 listopada 2009 20:46

Przy pomocy telewizyjnych spotów, pokazujących skutki palenia, resort zdrowia chce nakłonić Polaków do rzucenia palenia.

Kampania społeczna pod hasłem„Papierosy pożerają Cię żywcem” oraz „Papierosy pożerają żywcem Ciebie i Twoje dzieci” w sposób drastyczny pokazuje, że palenie tytoniu zwiększa ryzyko zawału serca, raka płuc, a nawet śmierci.

Ryzyko to dotyczy zarówno osób dorosłych, jak i dzieci, wśród których aż 70 proc. jest narażonych na bierne palenie w domu. 90 proc. palących rodziców w Polsce przyznaje się do palenia w obecności swoich dzieci.

W Polsce regularnie pali papierosy ok. 29 proc. społeczeństwa, a co roku prawie 70 tys. osób umiera z powodu chorób odtytoniowych.

Kampania trwa od 16 listopada do 13 grudnia 2009 roku. W tym czasie, drastyczne spoty pokazujące odrażające zmiany chorobowe wywołane paleniem tytoniu będą emitowane we wszystkich ogólnopolskich stacjach telewizyjnych, a także w niektórych telewizyjnych stacjach lokalnych.

Została ona zorganizowana na wzór kampanii, stworzonej przez departament zdrowia miasta Nowy Jork. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów WHO. Akcja miała już swoje odsłony m.in. w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Rosji oraz na Ukrainie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum