Ministerstwo Zdrowia: 65 osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2020 18:08

65 osób jest hospitalizowanych, 349 osób poddano kwarantannie domowej, a 4540 objęto nadzorem sanepidu w związku z podejrzeniem koronawirusa - poinformowało w środę (4 marca) po południu Ministerstwo Zdrowia. Do tej pory potwierdzono w Polsce jeden przypadek zarażenia.

Dzienny raport o koronawirusie z 4.03.2020 r. Fot. Ministerstwo Zdrowia

Od wtorku (3 marca) ministerstwo zdrowia podaje dwa razy dziennie dane dotyczące sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w kraju. Według danych na środę po południu 65 osób jest hospitalizowanych w związku z podejrzeniem koronawirusa, w tym jedna, u której potwierdzono zarażenie, 349 osób poddano kwarantannie domowej, a 4540 zostało objętych nadzorem sanepidu pod kątem obserwacji zarażenia koronawirusem.

W środę, o godz. 18 w ramach działań prewencyjnych w związku z zagrożeniem koronawirusem zbiera się rządowy zespół zarządzania kryzysowego. Zespół ma się spotykać codziennie i koordynować działania administracji państwowej.

W nocy z wtorku na środę potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Pacjent hospitalizowany jest w Zielonej Górze. Mężczyzna przyjechał do Polski z Niemiec, z Westfalii. Stan jego zdrowia jest dobry, a przebieg choroby łagodny. Podróżował on do Polski autobusem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum