Ministerstwo Zdrowia: 313 laboratoriów wykonuje testy w kierunku koronawirusa

Autor: MS • Źródło: MZ, Rynek Zdrowia23 kwietnia 2021 19:04

Ministerstwo Zdrowia podało, że aktualnie 313 laboratoriów diagnostycznych wykonuje badania wykrywające zakażenie koronawirusem. Najwięcej na Mazowszu, najmniej na Opolszczyźnie.

Ministerstwo Zdrowia: 313 laboratoriów wykonuje testy w kierunku koronawirusa
MZ zaktualizowało listę laboratoriów wykonujących badania w kierunku Covid; FOT. Shutterstock
  • Zgodnie z uaktualnioną listą Ministerstwa Zdrowia, w Polsce działa 313 laboratoriów diagnostycznych w kierunku covid
  • Najwięcej punktów diagnozujących koronawirusa - 47 - funkcjonuje na Mazowszu
  • Opolszczyzna dysponuje najmniejszą liczbą laboratoriów prowadzących badania w kierunku Covid. Ma ich jedynie pięć

 

Na uaktualnionej liście ministerialnej z dnia 22 kwietnia znalazło się 313 laboratoriów zajmujących się diagnostyką w kierunku Covid.

Najwięcej, bo aż 47 znajduje się na terenie woj. mazowieckiego. Na drugim miejscu, pod względem liczby laboratoriów, znajduje się woj. wielkopolskie, które ma 32 laboratoria. Kolejne pozycje zajmują: woj. śląskie liczące 30 laboratoriów oraz lubelskie i małopolskie, z których każde ma po 23 laboratoria.

Opole z najmniejszą liczbą laboratoriów covidowych

Na przeciwległym biegunie znalazło się woj. opolskie, które dysponuje jedynie pięcioma laboratoriami diagnozującymi pacjentów w kierunku Covid. Kolejne pozycje od końca zajmują woj.: lubuskie mające siedem punktów i podlaskie z dwunastoma punktami.

Pełen wykaz laboratoriów - z rozbiciem na poszczególne województwa - dostępny jest pod adresem www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid

Resort zdrowia poinformował w piątek, że w ciągu ostatniej doby wykryto 10 858 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Odnotowano też 539 zgonów.

Przypomnijmy. W Polsce od początku trwania epidemii (4 marca 2020 r.) zdiagnozowano zakażenie Covid-19, u 2 742 122 osób. W tym czasie zmarło z tego powodu 64 707 Polaków. W szpitalach przebywa obecnie 28 994 chorych z Covid -19. Na oddziałach intensywnej terapii pod respiratorami leży 3223 pacjentów zakażonych koronawirusem.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum