Minister zdrowia: wkrótce przedstawimy program profilaktyki 40+

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 lutego 2021 13:24

To już najwyższy czas, aby wracać do profilaktyki; pod koniec lutego przedstawimy pakiet konkretnych rozwiązań również odnoszących się do zapowiadanego politycznie programu profilaktyki 40+ - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia: wkrótce przedstawimy program profilaktyki 40+
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Podczas czwartkowej (4 lutego) konferencji prasowej w Kielcach szef MZ był pytany czy resort planuje w jakiś sposób zachęcić Polaków do tego, by mimo pandemii korzystali z badań profilaktycznych, i czy w tej kwestii planowane są jakieś kampanie.

Niedzielski odparł, że takie kampanie są prowadzone w sposób ciągły. W tym kontekście wskazał na kampanię "Planuję długie życie", która odnosi się do działań profilaktycznych związanych zarówno ze zdrowym trybem życia, ale też ze wczesnym zgłaszaniem się na badania.

Minister zwrócił też uwagę, że szczepienia przeciw koronawirusowi w pierwszej kolejności pracowników służby zdrowia, były motywowane tym, by zapewnić "bezpieczeństwo kontaktu z systemem opieki zdrowotnej dla pacjentów".

- W zasadzie można powiedzieć, że do końca lutego będziemy mieli wyszczepioną zdecydowaną większość personelu medycznego i osób pracujących w szpitalach, w przychodniach. W związku z tym apeluję, że to już jest naprawdę najwyższy czas, by wrócić do pewnej regularności prowadzenia profilaktyki - powiedział Niedzielski.

Wskazał jednocześnie, że po pierwszej dawce szczepionki na Covid-19 jest już 94 proc. lekarzy.

- To już jest najwyższy czas, żeby wracać do tej profilaktyki. Ale jednocześnie chciałem zapowiedzieć, że pod koniec lutego przedstawimy też taki pakiet konkretnych rozwiązań, również odnoszących się do zapowiadanego politycznie programu profilaktyki 40+, którego szczegóły przedstawimy w ostatnim tygodniu lutego - oświadczył Niedzielski.

Rafał Białkowski, Janusz Majewski, Klaudia Torchała (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum