Minister zdrowia składa kondolencje rodzinom zmarłych ratowników

Autor: AK/Rynek Zdrowia • • 18 lutego 2009 20:25

Minister Zdrowia Ewa Kopacz złożyła kondolencje rodzinom tragicznie zmarłych ratowników medycznych, którzy zginęli podczas katastrofy lotniczej śmigłowca LPR.

Oto treść listu kondolencyjnego:

"Z głębokim smutkiem przyjęłam wiadomość o tragicznym wypadku śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, w którym stracili życie pilot Janusz Cygański i ratownik medyczny Czesław Buśko.

Ponieśli śmierć, spiesząc z pomocą ofiarom wypadku drogowego. Obaj od wielu lat z niezwykłym zaangażowaniem i wyjątkowym profesjonalizmem wykonywali swe odpowiedzialne i trudne zawody. Byli zawsze gotowi do podejmowania zadań, których podstawowym celem było niesienie pomocy w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia innym ludziom.

Pragnę złożyć wyrazy mojego głębokiego współczucia Rodzinom oraz bliskim tragicznie zmarłych, a także kolegom z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, z którymi dzielę ból po stracie wspaniałych, profesjonalnych, doświadczonych i oddanych służbie pracowników.

Pozostaną na zawsze w naszej pamięci".

Do katastrofy doszło 17 lutego po godzinie 7:00 w okolicy Jarostowa (woj. dolnośląskie); spadł śmigłowiec medyczny wysłany na pomoc ofierze karambolu na autostradzie A4. Na służbie zginęli pilot Janusz Cygański i ratownik medyczny Czesław Buśko. Wypadek przeżył tylko lekarz Andrzej Nabzdyk, który z rozbitego śmigłowca powiadomił o tragedii.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum