×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Minister zdrowia o zachorowaniach na odrę: dostaliśmy poważne ostrzeżenie od losu

Autor: Onet.pl/Rynek Zdrowia04 listopada 2018 11:54

Zanotowaliśmy 17 przypadków zachorowań na odrę. Na szczęście jest to sytuacja bezpieczna z punktu widzenia populacji - powiedział w niedzielę (4 listopada) podczas konferencji prasowej Łukasz Szumowski. Wskazał, że zachorowania wynikały z braku szczepień, a zaszczepione dzieci na pewno są bezpieczne.

Minister zdrowia o zachorowaniach na odrę: dostaliśmy poważne ostrzeżenie od losu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Łukasz Szumowski zaapelował w czasie konferencji, by szczepić dzieci, co zapewni bezpieczeństwo całemu społeczeństwu. Dodał, że wciąż szczepi się 95 proc. Polaków i że takie działanie nie ma związku z występowaniem poważnych chorób.

- Nie ma żadnych danych, że szczepienia są skorelowane ze wzrostem zachorowań na autyzm. Oczywiście szczepienia mają swoje powikłania, ale nie mają one takiego znaczenia, jak te w przypadku braku szczepień - ocenił minister. - Dostaliśmy poważne ostrzeżenie od losu, by szczepić się zgodnie z kalendarzem szczepień - dodał.

Główny Inspektor Sanitarny dr hab. Jarosław Pinkas stwierdził, że "przestaliśmy wierzyć w szczepienia, ponieważ nie chorowaliśmy". - Zwalczyliśmy choroby zakaźne. Zapomnieliśmy o tym - powiedział.

Uczestnicy konferencji zapewnili również, że wszystkie szczepionki są przebadane i bezpieczne.

Czytaj: www.onet.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum