×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Minister zdrowia Ukrainy: mamy epidemię grypy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia26 stycznia 2016 17:43

Na Ukrainie panuje epidemia grypy - poinformował we wtorek minister zdrowia Aleksandr Kwitaszwili. Dodał, że w związku z powikłaniami związanymi z tą chorobą zmarły dotychczas 83 osoby. Na Ukrainie dominuje wirus grypy typu H1N1, znany jako świńska grypa.

Minister zdrowia Ukrainy: mamy epidemię grypy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister wskazywał na konferencji prasowej, że liczba osób chorych na grypę i cierpiących na ostre infekcje wirusowe wyniosła 2,6 mln w 45-milionowym kraju. Dane te obejmują okres od początku października.

- Próg epidemiologiczny został przekroczony w 18 obwodach, przy czym w 11 obwodach jest on przekroczony o 50 procent - wyjaśnił Kwitaszwili. Uściślił, że najwięcej zachorowań odnotowano w obwodzie rówieńskim na zachodzie Ukrainy, a najmniej - w charkowskim na wschodzie kraju.

Z powodu zagrożenia w wielu obwodach jeszcze w ubiegłym tygodniu zamknięto szkoły. W Kijowie miały być one otwarte w środę, jednak wszystko wskazuje na to, że przerwa w nauczaniu zostanie przedłużona. W związku z rosnącą liczbą zachorowań na grypę władze stolicy Ukrainy zaleciły w ubiegłym tygodniu noszenie masek w miejscach publicznych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze