Mielec: nowy ambulans dla podstacji ratunkowej w Radomyślu Wielkim

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 06 sierpnia 2019 14:15

Nowoczesny ambulans przystosowany do trudnych transportów i wyposażony w zaawansowany sprzęt ratowniczy będzie służył mieszkańcom w rejonie podstacji Radomyśl Wielki.

Nowa karetka jest wyposażona tak, by spełniała standardy przewidziane dla ambulansów typu C, czyli przystosowanych do trudnych transportów i zaawansowanych działań medycznych. Fot. Piotr Waniorek

Jak informuj starostwo mieleckie, kartka na bazie Mercedesa Sprinter 319 CDI o mocy 390 KM, model 907 została uroczyście przekazana do podstacji mieleckiego Pogotowia Ratunkowego w Radomyślu Wielkim.

Nowa karetka jest wyposażona tak, by spełniała standardy przewidziane dla ambulansów typu C, czyli przystosowanych do trudnych transportów i zaawansowanych działań medycznych. Wskazówki pochodziły od samych kierowców ratowników. Auto spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa.

- Ten zakup był możliwy dzięki dotacji z Powiatu Mieleckiego, dlatego podziękowania należą się byłemu i obecnemu zarządowi powiatu. Pogotowie pozyskało kwotę 360 tys. zł, a łączny wydatek to 413,5 tys., bo oczywiście zakup samochodu to nie wszystko. Musi być on także wyposażony w medyczny sprzęt ratowniczy - poinformowała Maria Napieracz.

Ambulans trafi do podstacji w Radomyślu Wielkim, bo tam służy najstarsza karetka w mieleckim pogotowiu, z 2013 roku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum