Międzyrzecz: murem za oddziałem

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 06 kwietnia 2011 19:59

Radni i mieszkańcy powiatu międzyrzeckiego zabiegają o pozostawienie na tym terenie oddziału neurologii. - Jeśli nie może go być w szpitalu wojewódzkim, niech będzie w powiatowym - proponują.

Międzyrzecz: murem za oddziałem

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu dla Nerwowo Chorych w Obrzycach zamknięto oddział neurologiczny, co dyrekcja placówki tłumaczy brakiem lekarzy-specjalistów.

Samorząd powiatowy co prawda nie wyraził zgody na jego likwidację, ale ten sprzeciw miał charakter jedynie symboliczny, gdyż obrzycka lecznica podlega władzom województwa. Dlatego radni powiatu zaczęli zabiegać o utworzenie neurologii w SamodzielnymPublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Międzyrzeczu, który podlega powiatowi.

W ciągu dziesięciu dni zebrano 9.137 podpisów pod petycją w sprawie pozostawienia tego oddziału w powiecie. Została przekazana dyrekcji lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dyrektor międzyrzeckiego szpitala (SPZOZ) Leszek Kołodziejczak popiera pomysł radnych. Troje neurologów jest zainteresowanych podjęciem pracy w Międzyrzeczu. Warunkiem jednak utworzenia takiego oddziału jest zakup tomografu komputerowego.

 Więcej: www.gazetalubuska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum