Międzynarodowa Rada Pielęgniarek wzywa do prowadzenia rejestru zakażonych pracowników służb medycznych

Autor: ICN/Rynek Zdrowia • • 06 maja 2020 20:30

Międzynarodowa Rada Pielęgniarek (ICN) poinformowała, że co najmniej 90 tysięcy pracowników ochrony zdrowia na świecie zostało zakażonych koronawirusem a ponad 260 pielęgniarek zmarło.

ICN: Prowadzenie rejestru okazałby szacunek dla pielęgniarek, które oddały życie, ale również stanowiłby podstawę strategii zapobiegawczych. Fot. Shutterstock

W opinii ICN liczba zachorowań może być jednak większa, ponieważ dane pochodzą z 30 krajów i oparte są na sprawozdaniach rządowych, raportach mediów oraz lokalnych organizacji pielęgniarek. - To wciąż zaniżone dane - powiedział szef ICN Howard Catton.

Międzynarodowa Rada Pielęgniarek (ICN) wzywa rządy do natychmiastowego rozpoczęcia prowadzenia dokładnych rejestrów zakażeń i zgonów wśród pracowników służby zdrowia: nieprzestrzeganie tego zwiększa szanse na więcej zgonów i nie honoruje zmarłych.

ICN twierdzi, że brak rejestrowania zarówno wskaźników infekcji, jak i zgonów wśród pracowników służby zdrowia stanowi zagrożenie dla większej liczby pielęgniarek i ich pacjentów.

Wzywa do systematycznego gromadzenia danych na temat zakażeń i zgonów pracowników służby zdrowia przez rządy krajowe i gromadzenia ich centralnie w WHO.

Taki ruch okazałby szacunek dla pielęgniarek, które oddały życie, ale również stanowiłby podstawę strategii zapobiegawczych, takich jak rozwiązywanie podstawowych problemów, w tym testowanie i brak środków ochrony osobistej.

- Brak oficjalnych danych na temat zakażeń i zgonów wśród pielęgniarek i innych pracowników opieki zdrowotnej jest skandaliczny. Pielęgniarki i pracownicy służby zdrowia są narażeni na większe ryzyko z powodu braku środków ochrony indywidualnej i słabego przygotowania na tę pandemię. W rezultacie obserwujemy wzrost liczby zakażeń i, co jest tragiczne, wzrost śmiertelności z dnia na dzień -  powiedział Howard Catton, dyrektor generalny ICN.

Dodał: - Brak zbierania tych informacji przez rządy w spójny sposób oznacza, że nie mamy danych, które mogłyby wzbogacić naukę, które mogłyby poprawić kontrolę zakażeń i środki zapobiegawcze oraz uratować życie innym pracownikom służby zdrowia – powiedział Howard Catton, dyrektor generalny ICN.

Więcej: icn.ch

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum