Międzynarodowa Konferencja "Stereotaksja mózgowa w wymiarze naukowym"

Autor: RZ/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2015 11:40

W dniach 23-25 kwietnia 2015 roku w Katowicach odbędzie się Międzynarodowa Konferencja "Stereotaksja mózgowa w wymiarze interdyscyplinarnym".

Technika stereotaksji mózgowej w leczeniu pacjentów ze schorzeniami zlokalizowanymi w obszarze wewnątrzczaszkowym już od wielu lat jest wymiarem interdyscyplinarnym. Stąd współpraca specjalistów z zakresu neurochirurgii stereotaktycznej i czynnościowej, neuroonkologii, neurologii, radioterapii stereotaktycznej, otolaryngologii, chirurgii podstawy czaszki może zapewnić pacjentom możliwie najlepsze korzyści z leczenia.

Konferencja, którą organizuje szpital ma posłużyć wzajemnej wymianie poglądów lekarzy z pokrewnych specjalności, ale leczących pacjentów z tym samym schorzeniem.

Jak podaje dr Stanisław Janusz Kwiek, adiunkt Katedry i Kliniki Neurochirurgii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz przewodniczący Sekcji Neurochirurgii Czynnościowej i Stereotaktycznej Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów, specjaliści z pokrewnych dziedzin medycznych leczących chorych ze schorzeniami wewnątrzczaszkowymi i okolic przyległych, powinni wypracować polskie standardy leczenia w oparciu o doświadczenia wiodących w tych zakresach ośrodków europejskich i światowych.

Organizatorzy konferencji:
Sekcja Neurochirurgii Czynnościowej i Stereotaktycznej Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów
Sekcja Neuroonkologii Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów
Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach
Klinika Neurochirurgii 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy
Centrum Onkologii w Bydgoszczy
Katedra i Klinika Neurochirurgii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Oddział Neurochirurgii Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego im. Prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach

Szczegółowe informacje: www.ptnchstereo.pl

 

*W opublikowanej pierwszej wersji informacji w wyniku pomyłki mylnie podaliśmy nazwę organizatora Konferencji. Przepraszamy.
Redakcja portalu rynekzdrowia.pl


 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum