Miechów: wkrótce ruszy akcja w ramach kampanii ''Zbieramy krew dla Polski''

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2013 08:46

Organizowana przez Grupę Muszkieterów oraz Polski Czerwony Krzyż, kampania prozdrowotna ''Zbieramy krew dla Polski'' 23 sierpnia zawita w Miechowie.

Miechów: wkrótce ruszy akcja w ramach kampanii ''Zbieramy krew dla Polski''

W ramach akcji od początku maja do końca września w całej Polsce odbywają się zbiórki krwi oraz akcje edukacyjne. Krew będzie można oddać w specjalnych ambulansach RCKiK, które pojawiać się będą na parkingach przy supermarketach Intermarché i Bricomarché w 128 miejscowościach w całej Polsce.

Z kolei w 24 miastach zorganizowane zostaną kampanie edukacyjne, mające na celu zwiększenie wiedzy na temat wartości zdrowego stylu życia oraz promocję honorowego krwiodawstwa.

- Wraz z PCK organizujemy od kilku lat kampanię promującą ideę honorowego krwiodawstwa. Dzięki niej pragniemy pomóc ratować ludzkie życie szpitalom, które borykają się z problemem niedoboru krwi. Zachęcamy zatem Polaków do przyłączenia się do naszej akcji i dzielenia się bezcennym darem życia - podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, kierownik dyrekcji komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów.

W piątek (23 sierpnia) akcja krwiodawcza odbędzie się w Miechowie w godz. 10-16 na ul. Konopnickiej. Towarzyszyć jej będą pokazy pierwszej pomocy, konkursy dla dzieci i pomiar ciśnienia tętniczego. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum