Michelle Obama powalczy z otyłościa najmłodszych Amerykanów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2010 11:25

Dzięki staraniom Michelle Obamy w marcu rozpocznie się ogólnokrajowa kampania, która ma zwrócić uwagę na problem otyłości najmłodszych mieszkańców USA.

Michelle Obama powalczy z otyłościa najmłodszych Amerykanów

– W ubiegłym tygodniu opublikowano badania, z których wynika, że 32% amerykańskim dzieci ma nadwagę lub cierpi na otyłość, wskaźniki te są jeszcze wyższe wśród czarnoskórych i dzieci pochodzenia latynoskiego – przyznała Michelle Obama na odbywającej się w Waszyngtonie Krajowej Konferencji Burmistrzów.

Pierwsza Dama wezwała gospodarzy amerykańskich miast do wsparcia jej inicjatywy i znalezienia środków finansowych na promowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci i ich rodziców.

Jednym z pomysłów Michelle Obamy na walkę z otyłością dzieci jest powstanie „zdrowych szkół", w których uczniowie mieliby warunki do większej aktywności fizycznej, a podawane im posiłki byłyby komponowane zgodnie z zleceniami dietetyków.

Nowa inicjatywa żony prezydenta USA znajdzie swój finał w amerykańskim Kongresie, w którym prowadzone są prace nad nową wersją ustawy o dożywianiu dzieci w szkołach (Child Nutrition Act). Ustawa, dzięki której 31 milionów dzieci skorzystało w szkołach z dofinansowanych przez państwo posiłków, wygasa z końcem września br.

Rosnąca liczba dzieci otyłych niepokoi lekarzy, którzy coraz częściej mówią o „epidemii". W ciągu ostatnich 25 lat wskaźnik dzieci otyłych wzrósł niemal trzykrotnie. Według ostatnich badań Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycznego otyłość jest najpowszechniej występującym problemem zdrowotnym wieku dziecięcego, wraz z nią rośnie ryzyko wystąpienia wśród dzieci cukrzycy typu 2, nadciśnienia tętniczego czy problemów ze snem.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum