Michael Schumacher wybudził się ze śpiączki

Autor: onet.pl/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2014 19:10

Michael Schumacher, siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1, wybudził się ze śpiączki - poinformował w swoim internetowym wydaniu niemiecki dziennik "Bild". - Michael nie jest już w śpiączce - powiedziała menedżer mistrza.

Niemiecki kierowca miał fatalny wypadek na nartach 29 grudnia 2013 r. w Meribel, kiedy uderzył głową w znajdującą się na trasie jego przejazdu skałę. Jak mówili lekarze, gdyby nie kask, Schumacher nie przeżyłby tego wypadku. Po tym tragicznym wydarzeniu rozpoczęły się miesiące rehabilitacji, w których stan zdrowia Schumachera stał się dla wielu tematem numer jeden. Niemiecka i światowa prasa rozpisywała się o najdrobniejszych różnicach w terapii kierowcy i wszyscy czekali na jakikolwiek przełom.

W poniedziałek (16 czerwca) przed 12:00 Sabine Kehm, menedżer Schumachera, poinformowała, że Niemiec opuścił klinikę w Grenoble i został przetransportowany do kliniki rehabilitacyjnej. - Michael nie jest już w śpiączce - potwierdziła Kehm.

Schumacher reaguje na głos, a także na dotyk. Napisano, iż potrafi komunikować się z otoczeniem i doświadczyła już tego jego żona i dzieci.

Więcej: www.onet.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum