Mężczyzno, ruch to zdrowie!

Autor: AK/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2009 15:21

W ramach kampanii "Zdrowie w Ruchu" po Polsce będzie jeździć mobilna przychodnia dla mężczyzn.

W przychodni panowie będą mogli zbadać ciśnienie tętnicze krwi, zasięgnąć porady lekarzy specjalistów z zakresu urologii i seksuologii oraz skonsultować się z pielęgniarkami na temat wpływu nadciśnienia, cukrzycy i podwyższonego poziomu cholesterolu we krwi na występowanie zaburzeń erekcji.

Jak podają organizatorzy akcji, najnowsze badania wykazały, że około 1,5 mln polskich mężczyzn w wieku 50 lat cierpi z powodu wstydliwego, jak się okazuje, problemu - zaburzeń erekcji.

To problem, który dotyka wszystkich grup wiekowych, a jego występowanie narasta wraz z wiekiem. Tylko część respondentów jest świadoma, że zaburzenia erekcji jest chorobą, którą można pokonać. Połowa z nich szuka rozwiązania problemu poza gabinetem lekarskim, stosując rozmaite suplementy diety, które działając wspomagająco, nie leczą.

Do lekarza trafia jedynie 10 proc. mężczyzn. Problem zaburzeń erekcji dotyka nie tylko ich samych, ale również ich partnerki, stąd powszechnie uważa się, że w Polsce problem ten dotyka 3 mln osób. Kampania społeczna „Zdrowie w Ruchu” ma na celu uczynić problem mniej wstydliwym i uświadomić polskich mężczyzn, że zaburzenia erekcji to problem, z którym warto zwrócić się do lekarza, aby żyć pełnią życia.

Polska to jeden z kilku krajów na trasie mobilnej przychodni. Imponujących rozmiarów przychodnia oparta jest na konstrukcji 13-metrowej naczepy samochodu ciężarowego, w której znajdują się dwa klimatyzowane i doskonale wyposażone gabinety lekarskie oraz poczekalnia dla pacjentów.

„Przychodnia” odwiedzi w sumie 20 miast w Portugalii, Holandii, Polsce, Rumunii i Hiszpanii, między 2 czerwca a 10 lipca 2009 roku.

Skorzystać z porad w mobilnej przychodni będzie można: 19 czerwca  w Poznaniu (Międzynarodowe Targi Poznańskie), 20 – 21 czerwca w Warszawie (Plac Konstytucji), 22 czerwca we Wrocławiu (Magnolia Park), 23 czerwca w Katowicach (Rynek).

„Zdrowie w ruchu” to akcja społeczna pod  patronatem Polskiego Towarzystwa Urologicznego i Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej finansowana ze środków firmy Eli Lilly Polska Sp. z o. o.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum