Mężczyźni na emeryturze - u nich gorzej ze zdrowiem niż u pań

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2011 09:58

Panowie na emeryturze nie tylko częściej trafiają do szpitala, ale ich leczenie jest też droższe niż w przypadku rówieśniczek.

Mężczyźni na emeryturze - u nich gorzej ze zdrowiem niż u pań

W grupie emerytów, to mężczyźni częściej są hospitalizowani niż kobiety. Zdaniem geriatrów powodem tej sytuacji jest fakt, że mężczyźni nie korzystają z badań profilaktycznych oraz gorzej od pań dbają o swoje zdrowie – pisze Gazeta Wyborcza.

Najczęściej cierpią z powodu chorób kardiologicznych, onkologicznych i okulistycznych. Ponieważ do specjalisty trafiają przeważnie w stanie zaawansowanej choroby, ich leczenie jest też droższe.

Obecnie w kraju jest ponad 5 mln seniorów, a geriatrów zaledwie 200. Wycena procedur geriatrycznych jest bardzo niska i nie przewiduje zespołowej opieki nad pacjentem starszym. To wszystko zdaniem geriatrów prowadzi to do systematycznej likwidacji oddziałów geriatrycznych w Polsce.

Więcej: www.wyborcza.pl

O problemach polskiej geriatrii czytaj też Raport i Wywiad w archiwalnym wydaniu magazynu Rynek Zdrowia (2010 – 7(60-61), dostępne także na stronie portalu rynekzdrowia.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum