Mężczyzna zoperowany przez prof. Kuhna widzi coraz lepiej

Autor: Super Nowości/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2009 09:56

Po wypadku, jeszcze przed operacją nie widział na operowane oko w ogóle. Polscy okuliści nie dawali mu żadnych szans. Jak mówi lek. Klaudiusz Gerke, dyrektor NZOZ Ośrodek Chirurgii Oka prof. Zagórskiego w Rzeszowie, gdzie mężczyzna przeszedł skomplikowany zabieg ciężkich zmian pourazowych siatkówki, operacja powiodła się, pacjent widzi już prawie 40 proc. normy (przed operacją 0,5 proc.) i czyta kilka rzędów liter.

24-letni mężczyzna miał ogromne szczęście. Był jednym z 9 pacjentów, których operował w rzeszowskim ośrodku prof. Ferenc Kuhn, jeden z najwybitniejszych na świecie chirurgów ciała szklistego i siatkówki. Wymagający ogromnej precyzji i umiejętności zabieg witrektomii uratował mężczyźnie wzrok, który stracił pod koniec kwietnia br. wieszając lampę na haku w garażu.

Miał przebitą rogówkę, uszkodzoną tęczówkę i soczewkę. Polscy okuliści nie dawali mu szans na odzyskanie wzroku. Dopiero prof. Kuhn zdecydował się na operację.

Prof. Kuhn chce na stałe współpracować z Ośrodkiem Chirurgii Oka w Rzeszowie. Jeśli NFZ renegocjuje kontrakt na ten rok, słynny okulista będzie już wkrótce operować kolejne beznadziejne przypadki. Na razie przeprowadzone operacje wyczerpały kontrakt z Funduszem.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum