Meksyk: prezydent apeluje do obywateli o pozostanie w domach

Autor: tvp.info.pl/Rynek Zdrowia • • 30 kwietnia 2009 15:52

Prezydent Meksyku Felipe Calderon zaapelował do obywateli, by wraz z rodzinami pozostali w domach przez najbliższe dni - od 1 do 5 maja. Wtedy obowiązywać będzie decyzja ws. zawieszenia działalności niektórych sektorów gospodarki. Taka decyzja ma ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii grypy. Liczba ofiar, które prawdopodobnie pochłonęła w Meksyku epidemia wzrosła do 176.

Calderon wystąpił w środę wieczorem z telewizyjnym orędziem. Jak odnotowano, było to pierwsze publiczne wystąpienie szefa państwa od wybuchu w kraju epidemii grypy.

Zawieszenie działalności sektorów gospodarki nie dotyczy służby zdrowia, firm produkujących żywność oraz transportu. Funkcjonować będą także banki.

Od wtorku w Meksyku potwierdzono kolejnych 26 zachorowań, z czego 7 zakończyło się śmiercią chorych.

Niepokojące dane nadchodzą zresztą z całego świata. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłaszając w środę piąty stopień zagrożenia pandemią świńskiej grypy, w sześciostopniowej skali poinformowała o 114 potwierdzonych przypadkach zachorowań na całym świecie. Najwięcej w Stanach Zjednoczonych - 64. Pozostałe przypadki zanotowano w Kanadzie, Hiszpanii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i Izraelu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum