Medtronic nagrodzony za najlepszy program edukacyjny w cukrzycy

Autor: LJX/Rynek Zdrowia • • 08 grudnia 2010 19:18

Akademia Edukacyjna Medtronic została nagrodzona statuetką Kryształowego Kolibra, przyznaną za najlepszy diabetologiczny program edukacyjny 2010 roku.

Medtronic nagrodzony za najlepszy program edukacyjny w cukrzycy
Akademia Edukacyjna, to cykl spotkań dotyczących kontrolowania cukrzycy dla osób, które chcą poszerzyć wiedzę na temat sposobów radzenia sobie z chorobą oraz wyrównywania cukrzycy typu 1 z zastosowaniem pompy insulinowej. Podczas warsztatów są również przekazywane praktyczne informacje dotyczące kontroli cukrzycy.

Zajęcia są m.in. adresowane do studentów cierpiących na cukrzycę, którzy uczą się z dala od dotychczasowego miejsca zamieszkania i nie zawsze wiedzą, gdzie znaleźć specjalistyczną klinikę albo dokąd udać się po recepty na insulinę i jak radzić sobie z innymi formalnościami.

Ważnym tematem poruszanym w trakcie spotkań jest możliwość refundacji pomp insulinowych i osprzętu dla osób z cukrzycą typu 1. Dodatkowo uczestnicy Akademii Edukacyjnej mogą stanowić doskonałą grupę wsparcia, pomagając sobie choćby w zawarciu nowych znajomości.

Akademia Edukacyjna dla osób z cukrzycą typu 1 jest inicjatywą podjęta w 2007 roku. Ogromne zainteresowanie warsztatami spowodowało, że w kolejnych edycjach Akademii warsztaty organizowane są w coraz większej liczbie miast. Spotkania w ramach Akademii 2010/2011 odbywają się w dziesięciu miastach: Szczecinie, Poznaniu, Koszalinie, Gdańsku, Białymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi i Warszawie. W każdym mieście odbędzie się po dziewięć spotkań.

– Staramy się dotrzeć przede wszystkim do młodych osób, które wkraczają w nowy etap swojego życia i wyjeżdżają z domów rodzinnych na studia. Te zmiany często nie są łatwe, oznaczają konieczność odnalezienia się w nowej sytuacji i nowym miejscu oraz dostosowania się do nowego stylu życia – powiedział Michał Wolny, szef działu Medtronic Diabetes, odbierając nagrodę Kryształowego Kolibra.

Dobrze wyedukowany pacjent ma możliwość sprawowania kontroli nad chorobą, a dzięki zdobytej wiedzy ma również wpływ na stan swojego zdrowia.
 
Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: prof. zw. dr hab. Jacek Sieradzki z Kliniki Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Krakowie oraz dr hab. med. Jerzy Starzyk z Kliniki Endokrynologii Dzieci i Młodzieży Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Więcej informacji na temat edukacyjnych warsztatów, Akademii Edukacyjnej oraz szczegółowy program spotkań można znaleźć na stronie www.pompy-medtronic.pl.


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum