Medicover stawia na chirurgię robotyczną i autorski program opieki nad pacjentem

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2020 16:32

Szpital Medicover rozszerza zakres zabiegów z wykorzystaniem robota da Vinci. Operacje jelita grubego i odbytnicy z zastosowaniem tej zaawansowanej metody są dostępne dla pacjentów dzięki współpracy z wybitnym chirurgiem doktorem Jerzym Drausem.

Dr Jerzy Draus. Fot. materiały prasowe

Ten specjalista w zakresie chirurgii robotycznej przeprowadził już ponad 1000 operacji kolorektalnych oraz ponad 200 operacji przepuklin brzusznych.

Chirurgia kolorektalna jest bardzo wymagająca i obciążona ryzykiem powikłań, a pacjenci wymagają często długiej rehabilitacji pooperacyjnej. Aby zmniejszyć stres towarzyszący operacjom, ograniczyć możliwości powikłań, a także skrócić czas rehabilitacji pooperacyjnej dr Jerzy Draus stosuje autorski program opieki nad pacjentem z wykorzystaniem systemu szybkiej ścieżki chirurgicznej (Fast Track Surgery) przy użyciu robota da Vinci.

- Operacje w asyście da Vinci charakteryzują się wyjątkową precyzją oraz małą inwazyjnością zabiegów. Zastosowanie robota podnosi efektywność operacji i znacząco zmniejsza ryzyko powikłań. W przypadku chirurgii kolorektalnej dzięki tej metodzie istotnie skraca się okres rekonwalescencji po zabiegu, ponieważ ograniczamy uraz pooperacyjny - tłumaczy Jerzy Draus.

- Ponadto uzyskujemy mniejsze krwawienie śródoperacyjne oraz zapobiegamy powstawaniu zrostów w jamie brzusznej. To niezwykle istotne, ponieważ pozwala pacjentom uniknąć niedrożności jelit w przyszłości - dodaje.

Dr n. med. Jerzy Draus jest ekspertem w zakresie chirurgii robotycznej. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie, specjalistą chirurgii ogólnej, urazowej i kolorektalnej. Pełni funkcję ordynatora Oddziału Kolorektalnego w Hallands Hospotal Halmstad w Szwecji. Od 2019 roku współpracuje ze Szpitalem Medicover w Warszawie.

W ponad 40 klinikach w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Francji i Szwajcarii szkolił i oceniał pracę chirurgów onkologicznych używających systemu robotycznego da Vinci. Od 2003 roku jest członkiem Związku Lekarzy w Szwecji i Królewskiego Towarzystwa Chirurgów. W 2008 roku dołączał do European Society od Coloproctology, w 2013 roku uzyskał członkostwo Clinical Robotics Surgery Associationa, a w 2015 roku European Hernia Society.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum