Mazowsze: stan zębów uczniów najgorszy w kraju

Autor: Życie Warszawy/Rynek Zdrowia • • 29 sierpnia 2011 11:31

Na Mazowszu co piąte dziecko nie widziało stomatologa, a prawie połowa odwiedza go rzadziej niż raz do roku. Stan zębów uczniów jest w ocenie dentystów najgorszy w kraju - podaje Życie Warszawy.

Mazowsze: stan zębów uczniów najgorszy w kraju
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Złe wyniki badań z Mazowsza zaalarmowały ratusz. Od września rozpoczyna się druga edycja programu profilaktyki zdrowotnej finansowanego przez miasto. Zakłada się, że w ciągu trzech lat trwania programu (2011 - 2013) obejmie on 36 tys. uczniów w 172 szkołach podstawowych w Warszawie (czyli we wszystkich placówkach samorządowych).

Każde dziecko będzie miało wykonany przegląd stomatologiczny. Oprócz tego w szkołach przeprowadzonych będzie  pięć sesji nauki szczotkowania zębów, a rodzice dzieci biorących udział w programie otrzymają informację o stanie uzębienia swoich pociech, a ponadto propozycje dotyczące dalszego postępowania profilaktyczno-leczniczego.

W sierpniu 2009 roku minister zdrowia podpisała rozporządzenie w sprawie organizacji profilaktycznej opieki zdrowotnej nad dziećmi i młodzieżą. Jest w nim mowa o współpracy pielęgniarki szkolnej z dentystą. Stomatolog zajmuje się edukacją zdrowotną i przeglądami jamy ustnej, natomiast do zadań pielęgniarki należy fluoryzacja.

Więcej: http://www.zyciewarszawy.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze