Mazowsze: dotychczas potwierdzono 612 przypadków COVID-19, zmarło 11 osób

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2020 07:57

Na Mazowszu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 68 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie wykryto ich 612 - poinformował w środę (1 kwietnia) wojewódzki sanepid. Odnotowano ponadto 11 zgonów powiązanych z COVID-19. Dwa z nich wykazała w środowym komunikacie stacja sanitarno-epidemiologiczna w Grójcu.

W woj. mazowieckim odnotowan dotąd 612 zakażeń koronawirusem; FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Jak informowała wcześniej w środę Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu, zmarli to 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna hospitalizowani w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna nie odnotowała w środowym komunikacie innych zgonów na terenie Mazowsza. Łącznie śmierć powiązaną z COVID-19 potwierdzono dotąd w przypadku 11 zmarłych w województwie.

WSSE podała, że w ciągu doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u 68 osób. Najwięcej, 20 wykazała powiatowa stacja w Radomiu (łącznie 61). Po dziewięć przypadków odnotowały z kolei stacje w Grójcu (83) i Białobrzegach (81), a 8 w Wołominie (23).

Cztery nowe przypadki wykazała powiatowa stacja w Pruszkowie (25), trzy - stacje w Legionowie (14), Siedlcach (12) i Żyrardowie (7), a dwie - w Otwocku (9) i Szydłowcu (8). Kolejny przypadek odnotowała stacja w Nowym Dworze Mazowieckim (3), a pierwszy w powiecie łosickim - stacja w Łosicach. Kobieta z tego powiatu hospitalizowana jest w Siedlcach.

Na Mazowszu odnotowano dotąd łącznie 612 zachorowań, czyli najwięcej w kraju. Siedmioro pacjentów wyzdrowiało.

W mazowieckich szpitalach - według środowych danych - z podejrzeniem zakażenia przebywa 760 osób. Kwarantanną objętych jest 17 411 osób, a nadzorem epidemiologicznym 8 528.

WSSE w swych komunikatach podaje stan na godzinę 16, opierając się na meldunkach stacji powiatowych.

Agnieszka Ziemska (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum