Mazowieckie: szpital wojewódzki w Ciechanowie organizuje izolatorium na 14 łóżek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 listopada 2020 15:05

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie (Mazowieckie) przygotowuje izolatorium na 14 łóżek. Placówka powstaje w osobnym budynku centrum rehabilitacyjnego. Trafiać będą tam zakażeni koronawirusem niewymagający hospitalizacji, którzy z różnych względów nie mogą przebywać w izolacji domowej.

Mazowieckie: szpital wojewódzki w Ciechanowie organizuje izolatorium na 14 łóżek
Do izolatorium będą tam zakażeni koronawirusem niewymagający hospitalizacji, którzy z różnych względów nie mogą przebywać w izolacji domowej. Fot. Shutterstock

Jak powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka ciechanowskiego szpitala wojewódzkiego Agnieszka Woźniak, trwają prace adaptacyjne w obiekcie związane z organizacja izolatorium.

- Izolatorium powstanie w budynku Ciechanowskiego Centrum Rehabilitacji. Będzie tam 14 łóżek. Nie jest wykluczone, że izolatorium będzie mogło rozpocząć działalność z początkiem przyszłego tygodnia - wyjaśniła Woźniak.

Rzeczniczka Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie przekazała, iż we wtorek było tam hospitalizowanych 76 pacjentów z koronawirusem, w tym 6 przebywających pod respiratorami. Wspomniała przy tym, że placówka ta posiada 68 łóżek dedykowanych zakażonym koronawirusem, w tym 8 łóżek z respiratorami.

- Nie jest łatwo, ale nie ma tragedii. Dajemy sobie radę zarówno pod względem zabezpieczenia w niezbędne środki, jak i kadrowo. Obecnie wspiera nas kilku żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej - powiedziała Woźniak.

Informując o współpracy z 5. Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej w walce z pandemią koronawirusa, ciechanowski szpital wojewódzki informował ostatnio, że oddelegowani tam żołnierze, pod nadzorem kierownika Zakładu Bakteriologii, zdobywali m.in. umiejętności pobierania od pacjentów wymazów materiału biologicznego do badań na obecność wirusa SARS-Cov-2.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum