Mazowieckie: psychiatria dziecięca w Józefowie wznowi działalność, ale...

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2019 14:30

Oddział Psychiatryczny dla Dzieci w Józefowie od lutego br. wznowi działalność. Są jednak bardzo duże obawy co do losu kliniki psychiatrii w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie.

Mazowieckie: psychiatria dziecięca w Józefowie wznowi działalność, ale...
Problem psychiatrii dziecięcej staje się coraz bardziej palący Fot. Fotolia

Oddział w Józefowie zdecydowała się poprowadzić konsultant wojewódzka psychiatrii dzieci i młodzieży, dr Lidia Popek, obecnie ordynator oddziału psychiatrii dzieci i młodzieży w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie - informuje Rzeczpospolita.

Oddział dziecięcy, jeden z dwóch takich na Mazowszu, zawiesił działalność w grudniu ub.r., po tym, jak wszyscy pracujący na nim psychiatrzy złożyli wypowiedzenia. 

Prof. Barbara Remberk, konsultant krajowa w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży ocenia, że wznowienie działalności oddziału w Józefowie to bardzo dobra wiadomość, ale jednocześnie nie ukrywa "ogromnych obaw związanych z wypowiedzeniami złożonymi przez szefa i lekarzy kliniki psychiatrii w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przy Żwirki i Wigury w Warszawie". 

Doszło do tego pod koniec grudnia ub.r., a szpital poinformował NFZ, że z dniem 31 marca br. będzie zmuszony rozwiązać z nim umowę.

Jak przypomina "Rzeczpospolita", kryzys w szpitalach ma związek z brakiem psychiatrów dziecięcych, których w Polsce jest jedynie 451. Zawód wykonuje 415.

Więcej: www.rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum