Mazowieckie: już 69 zakażonych w DPS w Wierzbicy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2020 09:12

Do 69 wzrosła liczba zakażonych SARS-CoV-2 w Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy koło Radomia. Pierwsi mieszkańcy DPS zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego w Radomiu.

Fot. Shutterstock

Większość mieszkańców większego budynku Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy w powiecie radomskim jest zakażona koronawirusem. Starostwo Powiatowe w Radomiu informowało w czwartek wczesnym popołudniem, że pozytywne wyniki testu ma 25 mieszkańców DPS oraz pięcioro pracowników.

Po południu do ośrodka dotarły wyniki badań kolejnych osób. Okazało się, że 39 jest pozytywnych. Obecnie zakażonych jest 69 osób: 64 pensjonariuszy oraz pięcioro pracowników, w tym cztery pielęgniarki.

11 osób z personelu jest zdrowych i to one mają się zająć podopiecznymi. Na razie nie było mowy o ewentualnej ewakuacji pacjentów, ale sytuacja jest zmienna - mówią lokalne władze.

Izabela Stępień, dyrektorka DPS, zorganizowała już pierwsze transporty osób chorych na COVID-19, które trafiają na oddział zakaźny Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. W czwartek na oddział zakaźny w RSS przewieziono dwóch pacjentów. Kolejnych czterech ma być tam ewakuowanych w piątek.

Więcej: radom.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum