Mazowieckie: ewakuacja oddziału zakaźnego w Kozienicach; zakażony jeden z ordynatorów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 października 2020 13:30

Pacjenci z oddziału zakaźnego szpitala w Kozienicach, gdzie na COVID-19 zachorowało czterech lekarzy, zostali w nocy i w czwartek rano przewiezieni do szpitala w Przysusze. Koronawirus pojawił się na kolejnym oddziale - pozytywny wynik ma ordynator chirurgii.

Mazowieckie: ewakuacja oddziału zakaźnego w Kozienicach; zakażony jeden z ordynatorów
Ewakuacja pacjentów była konieczna, bo we wtorek okazało się, że czterech lekarzy z oddziału zakaźnego ma pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa. Fot. Shutterstock

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Kozienicach Roman Wysocki poinformował w czwartek PAP, że transport pacjentów odbywał się w nocy i w godzinach porannych. Kilkunastu chorych trafiło do szpitala w odległej prawie o 80 km Przysusze. Lecznica ta zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego została w ub. tygodniu przekształcona w placówkę przeznaczoną tylko dla pacjentów z COVID-19.

Dwóch pacjentów z COVID-19 pozostało w izolacji na OIOM-ie w kozienickim szpitalu. Resztę chorych, których stan zdrowia na to pozwalał, wypisano do domu i ich dalsze leczenie prowadzone będzie w warunkach izolacji domowej.

Ewakuacja pacjentów była konieczna, bo we wtorek okazało się, że czterech lekarzy z oddziału zakaźnego ma pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa.

- Będziemy się starali wznowić działalność oddziału zakaźnego, najszybciej jak się tylko da. Może uda się to zrobić nawet od poniedziałku - powiedział PAP dyrektor lecznicy.

Dodał, że zgłaszają się do niego lekarze z innych oddziałów, a także z placówek medycznych z regionu radomskiego i deklarują swoje wsparcia do czasu aż lekarze chorób zakaźnych nie wrócą do pracy.

Wysocki potwierdził, że w szpitalu pojawił się kolejny problem związany z koronawirusem.

- Okazało się, że ordynator chirurgii, który miał kontakt z jednym z zakażonych lekarzy oddziału zakaźnego, ma także pozytywny test na obecność koronawirusa - powiedział szef szpitala w Kozienicach.

Dodał, że testy wykonano już osobom z personelu i pacjentom, którzy mieli styczność z zarażonym chirurgiem. Na razie nie ma wyników.

Na oddział chirurgiczny wstrzymano przyjęcia pacjentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum