Mazowieckie: 7 pracowników szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą zakażonych koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 marca 2020 13:42

Siedmiu pracowników szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą jest zakażonych koronawirusem. Najpierw zachorowała pielęgniarka z Nowego Miasta nad Pilicą, a następnie lekarz z pogotowia w Grójcu. Przebywają na oddziale zakaźnym w szpitalu w Radomiu - powiedział PAP w środę (18 marca) starosta grójecki Krzysztof Ambroziak.

Najpierw zachorowała pielęgniarka z Nowego Miasta nad Pilicą, a następnie lekarz z pogotowia w Grójcu Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

- Przed chwilą otrzymaliśmy potwierdzenie, że zakażonych jest kolejnych 7 pracowników szpitala w Nowym Mieście - zaznaczył Ambroziak. Dodał, że próbki do badań pobierane są od kolejnych pracowników szpitala w Nowym Mieście.

W środę rano Radomski Szpital Specjalistyczny poinformował, że na oddział zakaźny została przyjęta 45-letnia kobieta, którą przywieziono karetką z Nowego Miasta. Jej stan określono jako stabilny. Starosta grójecki potwierdził, że chodzi o pielęgniarkę ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Dodał, że kobieta przebywała od poniedziałku w izolatce, czekając na wyniki badań. Kiedy okazało się, że wynik jest pozytywny, trafiła do szpitala w Radomiu. Około 20 osób, które z nią miały z nią bezpośredni kontakt, czeka na wyniki badań w kierunku koronawirusa.

- W środę okazało się, że zakażony jest także lekarz z pogotowia ratunkowego w Grójcu. Mężczyzna źle się poczuł i poniedziałek pobrano od niego próbki do badań. Wynik okazał się pozytywny - podał starosta.

Ambroziak zaznaczył, że chora pielęgniarka miała także kontakt ze szpitalem w Grójcu i istnieje ryzyko, że zakażony może być też inny lekarz spoza terenu powiatu grójeckiego, który w Grójcu dyżurował.  - Wytypowanych zostało 20 osób z grójeckiego szpitala. Będą miały wykonane badania w kierunku koronawirusa - wskazał starosta.

W radomskim szpitalu od poniedziałku leczony również 43-letni mieszkaniec gminy Radzanów, u mężczyzny potwierdzono zakażenie koronawirusem. To kierowca autobusu PKS w Grójcu. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białobrzegach apelowała we wtorek o zgłaszanie się osób, które mogły z nim podróżować.

Starosta grójecki zauważył, że na razie nie ma potwierdzenia, aby zakażeni lekarz i pielęgniarka mieli wcześniej kontakt z kierowcą PKS.

Starostwo Powiatowe w Grójcu od środy nie prowadzi bezpośredniej obsługi mieszkańców. Wszystkie jednostki starostwa zostały zamknięte dla klientów.

Ilona Pecka - PAP

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum