Mazowiecki Urząd Wojewódzki: ponad 1,5 tys. łóżek covidowych w szpitalach. Zajętych jest 661

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 października 2020 16:57

W województwie mazowieckim wyznaczono obecnie 1 563 łóżka COVID-19, z czego przez pacjentów z potwierdzoną chorobą zajętych jest ich 661. Ponadto przygotowano 120 łóżek respiratorowych, z czego zajętych jest 47 - poinformowała w środę rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki: ponad 1,5 tys. łóżek covidowych w szpitalach. Zajętych jest 661
Rośnie liczba zajętych łóżek covidowych Fot. Nowy Szpital w Olkuszu (zdjęcie ilustracyjne)

- W samej Warszawie wyznaczono 741 łóżek, z czego przez pacjentów z potwierdzonym COVID-19 zajętych jest 369. Przygotowano 72 łóżka respiratorowe, z czego zajęte są, według stanu na 13 października, 24 - podała rzeczniczka.

Poinformowała także, że w związku z wydanymi decyzjami wojewody mazowieckiego, od 5 października liczba łóżek dostępnych dla pacjentów z potwierdzonym COVID-19 w warszawskich szpitalach na II i III poziomie leczenia wzrosła o 402 łóżka i o 26 łóżek respiratorowych.

Podkreśliła, że liczba miejsc w mazowieckich placówkach medycznych jest sukcesywnie zwiększana, zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem. - Bazując tylko na danych z okresu 5 października - 13 października, liczbę miejsc zwiększono o 725 łóżek, a liczba dostępnych miejsc wyposażonych w respiratory wzrosła o 58 łóżek - stwierdziła.

Dodała, że dane o dostępności miejsc w mazowieckich placówkach medycznych dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 są na bieżąco publikowane w banerze na stronie głównej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie pod linkiem https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki. Dane publikowane są codziennie po godzinie 16.

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o stwierdzeniu 6526 nowych przypadków koronawirusa - największej dobowej liczbie zakażeń od początku epidemii. Najwięcej, 1188 przypadków, zanotowano w województwie mazowieckim.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum