LJX/rynekzdrowia.pl | 23-11-2011 12:16

"Mam haka na raka" po raz piąty

Ruszyła V edycja Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży "Mam Haka na Raka" skierowana na profilaktykę raka jelita grubego.

Do 30 listopada wszystkie szkoły ponadgimnazjalne chętne do wzięcia udziału w programie mogą rejestrować swoje zespoły na stronie internetowej www.mamhakanaraka.pl.

Z każdej szkoły może zgłosić się dowolna liczba zespołów. Powinny one składać się z 3-5 uczniów oraz opiekuna. Pierwszym etapem programu będą działania edukacyjne w regionach.

Uczestnicy programu, którzy wykażą się największym zaangażowaniem i aktywnością, wezmą udział w Warsztacie Kreatywnym, którego głównym tematem będzie proces tworzenia kampanii społecznych. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany przez profesjonalną agencję, a następnie wyemitowany w mediach i na nośnikach reklamowych w całej Polsce.

Dotychczas, we wszystkich edycjach programu, udział wzięło 2381 zespołów, czyli około 12 tysięcy uczestników. Organizatorem programu jest Polska Unia Onkologii, a partnerem strategicznym firma GlaxoSmithKline.