Mam Haka na Raka, czyli młodzież kontra czerniak

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 21 listopada 2012 21:46

Po raz szósty młodzież będzie walczyć z rakiem w ramach Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży "Mam Haka na Raka". Tematem obecnej edycji programu będzie nowotwór złośliwy skóry - czerniak.

Mam Haka na Raka, czyli młodzież kontra czerniak

Program ”Mam Haka na Raka” co roku dedykowany jest innemu nowotworowi. Do tej pory młodzież w ramach programu propagowała wśród Polaków profilaktykę raka piersi, szyjki macicy, prostaty, płuc oraz jelita grubego. W pięciu dotychczasowych edycjach programu wzięło udział 3 113 zespołów, czyli 15 705 uczestników.

- W szóstej edycji ”Hakowicze” zmierzą się z nowotworem złośliwym skóry - czerniakiem, na którego co roku choruje 2500 osób, a prawie połowa z nich umiera. Czerniaki stanowią 25% zachorowań na nowotwory złośliwe skóry. W okresie ostatnich 30 lat stwierdzono trzykrotny wzrost zachorowalności na czerniaki - mówi dr Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii.

W programie mogą wziąć udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Polsce. Każda szkoła może zgłosić dowolną liczbę zespołów, składających się z co najmniej 3 a maksymalnie 5 uczniów oraz opiekuna. Formularz rejestracyjny jest już dostępny na stronie www.mamhakanaraka.pl. Ostateczny termin rejestracji to 3 stycznia 2013 roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum