Małopolskie: wzrasta liczba dzieci z zapaleniem płuc

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 10 lutego 2014 09:02

W Szpitalu Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu brakuje wolnych łóżek na oddziale pediatrycznym. Większość zajmują dzieci z zapaleniem płuc. Podobnie sytuacja wygląda w całym regionie. Lekarze przyznają, że za tak dużą liczbę ostrych zachorowań górnych dróg oddechowych odpowiada obecna aura.

Na 36-łóżkowym oddziale, 30 zajmują dzieci z zapaleniem płuc. Dyrekcja szpitala podkreśla, że zapalenie płuc jest szczególnie niebezpieczne u maluchów do drugiego roku życia. Mają jeszcze słabo wykształcony układ odpornościowy.

Sto procent obłożenia ma oddział pediatryczny szpitala w Krynicy-Zdroju. Dysponuje 18 łóżkami. Zdecydowaną większość z nich zajmują dzieci z rozpoznanym, groźnym zapaleniem płuc. Podobnie jest w Limanowej.

Dramatyczna sytuacja panuje w Gorlicach. Tamtejszy oddział teoretycznie może przyjąć 23 pacjentów, a leczy aż 36. Z powodu lawinowo rosnącej liczby dzieci cierpiących na choroby górnych dróg oddechowych, w tym zapalenia płuc, trzeba było pilnie dostawić dodatkowe łóżka.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum