Małopolskie: w dentobusie przyjęto już 2 tys. dzieci

Autor: Nasze Miasto/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2019 11:49

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ od czterech miesięcy wysyła mobilny gabinet stomatologiczny do różnych części regionu. Od października 2018 r. dentobus był w trasie 47 razy, a z jego usług skorzystało ok. 2 tys. dzieci.

Małopolskie: w dentobusie przyjęto już 2 tys. dzieci
Na zdjęciu dentobus z województwa zachodniopomorskiego Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Badaniom kontrolnym i leczeniu poddano małych pacjentów z powiatów: krakowskiego, miechowskiego i olkuskiego - informuje naszemiasto.pl

Małopolski OW NFZ zawarł umowę na świadczenie usług stomatologicznych w dentobusie na 5 lat z lecznicą Stomatologia Piaseczno, która prowadzi też mobilny gabinet w województwie kujawsko-pomorskim.

Dentobus jest wyposażony tak samo, jak stomatologiczny gabinet zabiegowy. W jego wnętrzu znajduje się m.in. specjalistyczny, sterowany elektronicznie fotel dentystyczny, zestaw punktowego RTG oraz niezbędne narzędzia stomatologiczne.

Pracujący w dentobusie stomatolog udziela w nim identycznych świadczeń, jak w gabinecie stacjonarnym. Dzieci mogą skorzystać m.in. z wizyty adaptacyjnej, szkolenia z prawidłowego szczotkowania zębów, lakierowania, badań okresowych i kontrolnych oraz leczenia próchnicy.

Więcej: krakow.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum