Małopolskie: rośnie liczba zakażonych, szykuje się kolejna kwarantanna po weselu

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2020 14:25

Od początku epidemii w województwie małopolskim zakażenie zostało potwierdzone już u 5698 osób. Szykuje się kolejna kwarantanna związana z imprezą weselną, która odbyła na terenie gminy Mszana Dolna. Tym razem do izolacji ma trafić 120 osób uczestniczących w weselu oraz członkowie ich rodzin.

Małopolskie: rośnie liczba zakażonych, szykuje się kolejna kwarantanna po weselu
Fot. Luke Addison/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Jak podaje Gazeta Krakowska, niestety wciąż pojawiają się osoby lekceważące zagrożenie epidemiczne. W Krakowie policjant po służbie zatrzymał dwóch obywateli Ukrainy, którzy nie stosowali się do zasad kwarantanny. Jeden z nich postanowił odwiedzić kolegów, przebywających w izolacji w pokoju hotelowym. Drugi z kolei próbował ''przewietrzyć się'' poza placówką.

Obecnie w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie przebywa 324 pacjentów z wirusem Sars-Cov-2, piętnastu pacjentów jest podpiętych pod respiratory. Zostało zaledwie 60 wolnych łóżek dla zakażonych. Przedstawiciele placówki przygotowują Oddział Kliniczny Urologii i Urologii Onkologicznej wyłącznie do "realizacji świadczeń, związanych z przeciwdziałaniem COVID-19".

O utworzenie drugiego szpitala jednoimiennego dyrektor SU Marcin Jędrychowski apelował już dwa tygodnie temu. Do tej pory wojewoda małopolski jednak nie wytypował placówki, która miałaby pełnić funkcję zakaźnej.

Więcej: gazetakrakowska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum