×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Małopolskie: nowe, duże ognisko koronawirusa w domu opieki w Grobli

Autor: PAP/Rynek Zdrowia19 lipca 2020 16:10

115 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w ciągu ostatniej doby w Małopolsce, z czego 76 wśród podopiecznych i pracowników domu opieki w Grobli, gdzie przebywają osoby niepełnosprawne i przewlekle chore. Placówka ta jest objęta kwarantanną.

Małopolskie: nowe, duże ognisko koronawirusa w domu opieki w Grobli
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak zapewniła rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo, natychmiast po stwierdzeniu pierwszych zakażeń w placówce podjęto zdecydowane działania i dokonano niezbędnej reorganizacji, a służby wojewody dostarczyły odzież ochronną i środki dezynfekujące.

- W ostatnich dniach dodatni wynik testów uzyskało w sumie 89 spośród podopiecznych i personelu domu opieki w Grobli. Hospitalizowanych jest osiem osób. Badania wciąż trwają. W piątek pobrano około 200 wymazów - powiedziała PAP Joanna Paździo.

Dom Opieki "Jestem" w Grobli jest przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych i w podeszłym wieku. Przebywało w nim w ostatnim czasie 170 osób.

Do tej pory w Małopolsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 2 tys. 494 osób, z czego 47 zmarło. Aktywnych przypadków jest obecnie 958. W regionie było 1 tys. 484 ozdrowieńców.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum