Małopolskie: nocna i świąteczna opieka pozostanie w Wieliczce

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 01 października 2017 13:20

Wstępnie ustalono, że od 1 października nocna i świąteczna opieka zdrowotna będzie świadczona w budynku przy ulicy Grottgera 30 w Wieliczce. Lecznicę poprowadzi spółka OPC, która będzie nadal sprawować tego typu opiekę także w ośrodku zdrowia w Gdowie.

Małopolskie: nocna i świąteczna opieka pozostanie w Wieliczce
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Dziennik Polski, rozwiązanie znaleziono w ostatniej chwili. Na razie na podstawie ustnych ustaleń z NFZ. Aleksandra Kwiecień, rzeczniczka prasowa Małopolskiego Oddziału NFZ w Krakowie w piątek (29 września) nie mogła jeszcze oficjalnie potwierdzić, że w Wieliczce powstanie dodatkowy punkt udzielania nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Jednak wiceprezes spółki OPC Wojciech Pabian zapewnił, że od 1 października, od godz. 8 pacjenci będą przyjmowani w siedzibie Przychodni ''Serce Sercu'' przy ul. Grottgera 30 w Wieliczce.

Dziennik Polski przypomina, że konkurs na zapewnienie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w gminach Wieliczka, Gdów i Biskupice w okresie od 1 października do 30 czerwca 2021 r., rozstrzygnięto 22 września br. Wygrała go spółka OPC, działająca w ośrodku zdrowia w Gdowie.

Przegrany w tym konkursie wielicki ośrodek zdrowia, który od siedmiu lat zabezpieczał tego typu pomoc dla mieszkańców gmin Wieliczka i Biskupice, złożył 28 września odwołanie od werdyktu komisji. NFZ ma teraz siedem dni na rozpatrzenie tego protestu. Natomiast spółka OPC zaczęła starania o uruchomienie w Wieliczce - dodatkowego punktu udzielania świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, co dopuszcza zmieniona ustawa.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum