Małopolskie: liczą na rejestrację ponad 100 potencjalnych dawców komórek macierzystych

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 17 kwietnia 2013 09:42

W Gdowie i Niegowici odbędą się w najbliższy weekend "Dni Dawcy Szpiku". Organizatorzy akcji liczą, że uda się zarejestrować ponad 100 potencjalnych dawców komórek macierzystych.

Małopolskie: liczą na rejestrację ponad 100 potencjalnych dawców komórek macierzystych

Jak informuje Dziennik Polski, przedsięwzięcie, które w gdowskim rejonie będzie miało miejsce po raz pierwszy, organizują Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych we współpracy z gminą. W Gdowie rejestracja potencjalnych dawców, którzy mogą pomóc w leczeniu osób chorych na białaczkę, odbędzie się 20 kwietnia w godz. 10-16 na placu przy Urzędzie Gminy, a w Niegowici - 21 kwietnia, w tych samych godzinach, w salce przy plebani - informuje Dziennik Polski.

Akcja promująca Dni Dawcy Szpiku rozpoczęła się w gminie Gdów już w ostatnich dniach marca. Rafał Młodzikowski, koordynator ds. rekrutacji dawców Fundacji DKMS Polska odwiedził m.in. uczniów Zespołu Szkół w Gdowie, by zachęcić ich do udziału w akcji. Podczas spotkania omówiono m.in. procedury związane z rejestracją w bazie dawców i sposoby pobierania komórek macierzystych.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum