Małopolskie: ilu medyków odpowiedziało na apel wojewody ws. pracy przy zwalczaniu epidemii?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2020 09:14

Na apel wojewody małopolskiego Piotra Ćwika, by lekarze, pielęgniarki i fizjoterapeuci z regionu zgłaszali się do pracy przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii zakażeń wirusem SARS-CoV-2, nie odpowiedział ponoć nikt.

Czas na odpowiedź medycy mieli do 20 kwietnia Fot. Shutterstock

Apel wojewoda opublikował 16 kwietnia. List wysłał do okręgowych rad lekarskich w Krakowie i Tarnowie, do Beskidzkiej Rady Lekarskiej, Małopolskiej i Nowosądeckiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych, Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Tarnowie oraz do prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów. Medykom dał czas na odpowiedź do 20 kwietnia - informuje Gazeta Wyborcza.

GW próbowała ustalić w biurze wojewody, ilu lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów na apel odpowiedziało. Dla porównania, w Mazowieckiem na 130 wezwań odpowiedziało 20 lekarzy, w Śląskiem - 17.

Jak wskazuje Gazeta, Małopolski Urząd Wojewódzki nie chce informować, jak medycy ustosunkowali się do apelu, ale według jej informacji do pracy przy walce z koronawirusem nie zgłosił się nikt.

Robert Stępień, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie, podkreśla, że ORL oczekuje szczegółowych informacji, zwłaszcza dotyczących zabezpieczenia medyków. Jak jednak zaznacza, nie śledzi, czy lekarze zgłaszają się do pracy.

Do tej pory w woj. małopolskim koronawirusem zakażonych jest ok. 130 osób z personelu medycznego.

Więcej: wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum