Małopolskie: 10 szpitali w regionie wykonujących najwięcej zabiegów usunięcia zaćmy

Autor: Dziennik Polski24/Rynek Zdrowia • • 09 sierpnia 2019 09:38

W województwie małopolskim pacjenci zakwalifikowani do operacji usunięcia katarakty mogą z kilkudziesięciu różnych placówek wybrać tę, w której chcą mieć przeprowadzony zabieg na NFZ. Placówki te różnią się standardem, liczbą wykonywanych zabiegów, a także długością oczekiwania w kolejce.

Małopolskie: 10 szpitali w regionie wykonujących najwięcej zabiegów usunięcia zaćmy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dziennik Polski, opierając się na danych z NFZ opracował ranking tych szpitali i wyłonił dziesięciu świadczeniodawców. Wśród nich na pierwszym miejscu znalazł się Wojewódzki Szpital Okulistyczny w Krakowie z liczbą przeprowadzonych zabiegów w 2018 r. wynoszącą 2331 oraz odsetkiem hospitalizacji jednodniowych wynoszącym 87,5 proc.

Na drugiej pozycji uplasowała się lecznica Oko-Test z Nowego Targu, która w 2018 r wykonała 1749 zabiegów, wszystkie w trybie jednodniowym.

Na podium znalazł się też Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie, który przeprowadził w ubiegłym roku 1268 zabiegów usunięcia zaćmy, z czego jedynie 18,5 proc. jako hospitalizacje jednodniowe.

Kolejne szpitale, które znalazły się w złotej dziesiątce to: Szpital Specjalistyczny im. H. Klimontowicza w Gorlicach, Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera w Krakowie, Nowoczesne Centrum Medyczne Okoklinik w Chrzanowie, Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Szpital MSWiA w Krakowie, Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego w Krakowie oraz Szpital św. Róży w Krakowie.

Więcej: dziennikpolski24.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze