Małopolska: wspierają wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2014 09:22

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego to jedna z form działalności Stowarzyszenia "Bądźmy razem". Urząd Gminy Wiśniowa zaoferował ostatnio Stowarzyszeniu, które starało się o lokal, poddasze w budynku nowego ośrodka zdrowia.

Małopolska: wspierają wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego

Wypożyczalnia służy chorym mieszkańcom, a przede wszystkim podopiecznym hospicjum domowego w Wiśniowej - dorosłym i dzieciom. Zgłaszają się do niej także rodziny osób ciężko poszkodowanych w wypadkach. Sprzęt użyczany jest pacjentom do domów na tak długi czas, na jaki jest potrzebny - informuje Dziennik Polski.

Wypożyczane są przede wszystkim koncentratory tlenu, ssaki, pulsoksymetry, łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, ale także kule, chodziki, balkoniki, krzesła toaletowe, sprzęt do mycia leżących, ciśnieniomierze.

Ostatnio na rzecz wypożyczalni Stowarzyszenia zagrały amatorskie drużyny piłki nożnej. Podczas zorganizowanego w Wiśniowej turnieju charytatywnego zebrano ponad 5 tys. zł. To m.in. dochód z licytacji koszulki kolarskiej Rafała Majki z jego autografem oraz puchar i plakat z autografem narciarki biegowej Sylwii Jaśkowiec.

Więcej: www.dziennikpolski.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum