Małopolska: tam najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem. Gdzie do nich doszło?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 października 2020 11:47

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 685 mieszkańców Małopolski; najwięcej chorych ponownie jest w Krakowie - poinformowały w niedzielę (11 października) służby. Oznacza to, że w regionie zdiagnozowano w niedzielę najwięcej przypadków w kraju.

Małopolska: tam najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem. Gdzie do nich doszło?
Fot. Wikipedia

Jak powiedziała PAP w niedzielę rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo, większość wykrytych przypadków to ponownie tzw. przypadki rozproszone - jest ich aż 562, co stanowi ponad 80 proc. wszystkich.

- W samym Krakowie mamy 268 przypadków, z czego tzw. rozproszonych jest aż 260; na drugim miejscu znalazł się powiat myślenicki, gdzie jest ich 44 na 53. To już jest etap, na którym tego typu przypadki będą dominować - powiedziała Paździo. Mniej zakażonych jest w powiatach: krakowskim (35), nowosądeckim (35) i nowotarskim (32).

Do 40 zakażeń doszło w rodzinach, 38 powiązanych jest ze szpitalami, pięć z domami pomocy społecznej, a tylko jedno z placówkami szkolno-oświatowymi. Obecnie 21 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Ponadto sanepid poinformował o śmierci dwóch kolejnych osób - 74-letniego mężczyzny i 64-letniej kobiety, którzy przebywali w szpitalach. Zmarli mieli choroby współistniejące; potwierdzono, że przyczyną ich zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych tą chorobą wynosi obecnie 240.

W regionie przybyło również kolejnych 127 ozdrowieńców; najwięcej z powiatów limanowskiego (18 osób) i nowotarskiego (18). W sumie w Małopolsce jest ich już 10706.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum