Małopolska: resort zdrowia dofinansuje zakup kilkunastu ambulansów

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 18 sierpnia 2019 12:56

Ministerstwo Zdrowia dofinansuje zakup 16. ambulansów, które trafią do stacji pogotowia i szpitali w Małopolsce - informuje Gazeta Krakowska.

Małopolska: resort zdrowia dofinansuje zakup kilkunastu ambulansów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wyboru miejsc, do których trafią nowe karetki, dokonały służby wojewody, biorąc pod uwagę różne wymogi, w tym m.in. stan taboru oraz ilość wykonywanych wyjazdów i obszar, jaki obsługują. Jedne z ambulansów ma otrzymać Szpital Specjalistyczny w Gorlicach.

- W tej chwili mamy w naszej stacji pogotowia 14 karetek - mówi Marian Świerz, dyrektor szpitala. - Pięć z nich jeździ z zespołami ratunkowymi. Dwie w Gorlicach i po jednej w Bieczu, Uściu Gorlickim i Łużnej. Reszta to rezerwa i karetki transportowe - dodaje.

To nie są nowe samochody. Ich przebiegi liczy zwykle około 200 tysięcy kilometrów, choć są i takie, które już przejechały ponad 500 tysięcy. - Potrzebujemy karetki dla zespołów ratunkowych - podkreśla dyrektor. - To determinuje jej specjalistyczne wyposażenie. Nie wykluczam też, że powinna mieć napęd na cztery koła.

Dofinansowanie ministerialne może w takim przypadku nie wystarczyć, ale dyrektor jest pewien, że znajdą się na to dodatkowe środki, już własne samorządu lub szpitala.

Więcej: gazetakrakowska.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze