Małopolska: pierwsza ofiara wirusa AH1N1 w Brzesku

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2013 09:42

To już pewne - mężczyzna, który zmarł w piątek (18 stycznia) w brzeskim szpitalu, był zakażony wirusem AH1N1. Wstępną diagnozę lekarzy potwierdziły badania wykonane przez laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

Małopolska: pierwsza ofiara wirusa AH1N1 w Brzesku

Służby sanitarne i dyrekcja szpitala zapewniają jednak, że nie ma się czego obawiać. To pierwszy śmiertelny przypadek świńskiej grypy w Brzesku.

35-letni podopieczny Domu Pomocy Społecznej w Brzesku zaczął gorączkować w czwartek (17 stycznia). Pracownicy podejrzewali, że to zwykła grypa. Jednak 35-latek chorował jeszcze na wiele innych schorzeń - jego organizm był bardzo wyniszczony przez leki, więc najmniejsza infekcja powodowała znacznie cięższe objawy niż u innych osób.

W nocy stan pacjenta pogorszył się, na drugi dzień wezwano pogotowie. 35-latek zmarł w ok. godz. 11. Próbka badań wysłana do krakowskiego laboratorium potwierdziła podejrzenia lekarzy - mężczyzna był zakażony wirusem AH1N1.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego im. Rydygiera w Brzesku, dokąd trafił chory wdrożyła środki zapobiegawcze. Personelowi, który miał styczność z pacjentem, podano leki przeciwwirusowe. DPS w Brzesku jest od tej pory pod stałą obserwacją służb sanitarnych.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl 


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum