Małopolska: lata w kolejce do okulisty?

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 20 października 2014 10:44

W niektórych nowosądeckich przychodniach pacjentów do okulisty zapisuje się na 2019 rok. Zbyt niskie kontrakty z NFZ i brak specjalistów to przyczyna długich kolejek - uważają lekarze.

Małopolska: lata w kolejce do okulisty?

Jeśli ktoś chce dzisiaj zapisać się do okulisty, to jego szanse na przyjęcie w 2014 roku są znikome.

Najszybciej można dostać się do specjalisty w Medikorze, gdzie w kolejce czeka 30 osób. W pozostałych przychodniach nie ma już miejsc. Rekordową listę kolejkową ma Centrum Medyczne "Batorego". Najbliższy termin wizyty przypada tu na rok 2019. Dyrektor Centrum "Batorego" Jan Wrona przyczynę takiego stanu rzeczy widzi m. in. w zbyt niewystarczających kontraktach z NFZ , ale woli nie komentować tej sprawy.

Również Artur Puszko, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu uważa, że główną przyczyną długich kolejek są ograniczenia kontraktowe, jak również brak specjalistów w mieście.

Według Małopolskiego OW NFZ dostępność porad okulistycznych nie zależy wyłącznie od nakładów finansowych, które w ciągu roku wzrosły o 100 mln zł i wynoszą 458 mln zł. Problemem jest też zbyt mała liczba specjalistów.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum